Copywriting

Jak sprawić aby klient poczuł się wyjątkowo

Jak sprawić aby klient poczuł się wyjątkowo?


Widzisz ten tłum…? Tam po prawej stoją Twoi stali klienci, a po lewej to Ci, którzy regularnie przeglądają oferty.

Tych po środku natomiast… tak właściwie, znasz ich w ogóle?

Kogo wziąć pod uwagę podczas pisania treści?

Tekst sprzedażowy, w którym zawrzesz praktycznie wszystkie informacje wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Co prawda, będzie nieco za długi i trochę nudny… ale przynajmniej nikt nie poczuje się pominięty.

Większość ludzi poszłoby właśnie taką, wydeptaną przez innych, drogą. Nijakie, nic nie wnoszące treści. Często, tworzone w celu wypełnienia pustego miejsca na stronie. Albo przypomnienia o swoim istnieniu.

Niestety, są to typowe oferty, którymi jesteśmy zawalani ze wszystkich stron. Portale społecznościowe, poczta, środki masowego przekazu. Wydają się huczeć jednym, wielkim bełkotem.

KUP TERAZ


Jeżeli piszesz do grupy osób obojga płci w wieku od 0-99 lat, to tak jakbyś walił głową w mur.

Wiem, że większość przedsiębiorców uważa, iż z towarów i usług, dostępnych w ich sklepach, może skorzystać każdy. W takich wypadkach pojawia się problem ze spersonalizowaniem ofert.

Zapewniam Cię jednak – istnieje pewna grupa osób, która kupuje oferowane przez Ciebie dobra, najczęściej.

Być może są to panowie w garniturach albo wprost przeciwnie – osoby do siedemnastego roku życia, które nie wyobrażają sobie życia bez deskorolki.

Wyłoń tę jedną, jedyną osobę. Nadaj jej imię, dopasuj zainteresowania. Jakie ma pragnienia, obawy, przyzwyczajenia?
Stwórz obraz potencjalnego klienta i napisz ofertę, skierowaną tylko do niego

Przedstawię Ci dwa opisy.

Jeden stworzyłam z myślą o chmarze ludzi, na co dzień, przeglądających określoną stronę internetową.
Drugi zaś kieruję do tej jednej, jedynej osoby, z którą prawdopodobnie  spersonalizuje się większość potencjalnych klientów.
Przypuśćmy, że pracuję w Biurze Podróży i jestem odpowiedzialna za stworzenie oferty, zachęcającej do wyjazdu w Tatry. 
Co roku, w Tatry przyjeżdża coraz więcej osób. Górskie przygody na szlakach to doskonały sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Tym bardziej, że zarówno w Zakopanem, jak i jego okolicach, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zdobycie na własnych nogach Kasprowego Wierchu czy Giewontu to satysfakcja jedyna w swoim rodzaju. Nie tylko zagorzali miłośnicy gór decydują się na przeszło trzygodzinną wyprawę ku niebu. Na szlaku widuje się zarówno dzieci, dorosłych, jak i osoby w podeszłym wieku, ale jeżeli jesteś osobą, która nie przepada za długimi wycieczkami – nic straconego. Na szczyt praktycznie każdej góry, wjechać można kolejką. 

Dla rodzin z malutkimi dziećmi oraz osób o nieco słabszej kondycji, polecamy Morskie Oko. Naprawdę warto wybrać się na tę prawie dziewięciokilometrową wyprawę. Widoki znad tego największego w Tatrach jeziora, są niepowtarzalne. Morskie Oko otoczone szczytami m.in. Rys stanowi malowniczy krajobraz, dostępny dla każdego. 

Zakopane wychodzi naprzeciw również tym, którzy mimo, że przyjeżdżają w góry, nie przepadają za pieszymi wycieczkami. Wolą spędzić czas, podziwiając wystawy sklepowe, zajadając się oscypkiem lub po prostu oglądając dobry film w kinie.

Miasto słynie nie tylko z najwyższych w Polsce gór, ale i Krupówek – miejsca, pulsującego życiem turystów. I to zarówno w porze letniej, jak i zimowej.

Dla szukających odpoczynku zaś polecamy pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej, znanej z dostępnej oferty SPA, doskonałej kuchni oraz Term, składających się z 20 basenów termalnych.  

ZAMÓW WYCIECZKĘ JUZ DZIŚ, A OTRZYMASZ BILET DO KINA GRATIS
Ponownie tworzymy ofertę, ale tym razem spersonalizowaną. Naszym, potencjalnym klientem niech będzie trzydziestoletni mężczyzna, przyjeżdżający do Zakopanego z żoną i dwójką dzieci.
W tym roku padło na Ciebie. Musisz zaplanować wakacje. Nad morze jeździcie co roku. Mazury odpadają, bo pogoda będzie brzydka. Pozostaje więc jechać… ee… w góry? Ale Ty, ani Twoja żona, tym bardziej dzieci, w Zakopanem nigdy nie byliście. Nie wiecie jak się przygotować do chodzenia po szlakach, no i tamtejsze hotele również stoją pod znakiem zapytania. Czy spełnią oczekiwania Twojej szanownej małżonki?

Zamiast zastanawiać się dłużej, pakujcie manatki, jednocześnie zerkając na powyższy artykuł. My, zagorzali miłośnicy górskich wypraw, poprowadzimy was, od uliczek Zakopanego, po szlakach turystycznych, ku szczytom najwyższych gór.

Aby podziwiać otoczenie ze szczytu Kasprowego Wierchu, uzbroicie się w cierpliwość. Sznur turystów do kasy po bilety na wstęp do kolejek liniowych… cóż, jest dość długi. Dlatego polecamy je zakupić przez Internet. Wtedy, czasem wielogodzinne czekanie, po prostu was ominie. Ceny biletów wahają się od 60 do 100 zł za osobę.

My jednak w Was wierzymy i wiemy, że dacie radę wspiąć się na szczyt o własnych siłach. Jeżeli martwisz się o dzieciaki, zaufaj nam, one zdobędą szczyt szybciej niż Ty. Kiedy wchodziłem na Kasprowy Wierch po raz pierwszy, nie wierzyłem własnym oczom. Dzieciaki naprawdę mają masę niespożytej energii.

Ale Zakopane to nie tylko Kuźnice. To również Krupówki, Gubałówka i Nosal.

Dlatego kiedy pociechy zaczną marudzić, żona zaś strzeli focha, zabierz rodzinę do Zbójeckiego Jadła, gdzie każde z was skomponuje własny posiłek samodzielnie.

Później zaś, spędźcie czas na zakopiańskich Krupówkach i zakochajcie się. W urokach Zakopanego, obok których nie sposób przejść obojętnie. 

Różnica między pierwszym, a drugim tekstem

Mogłoby się wydawać, że pierwszy tekst jest w porządku. Zawarliśmy tam informacje dla wszystkich potencjalnych zwolenników gór.

Drugi tekst zaś kierujemy jedynie do ojca czteroosobowej rodziny. Nie każdy utożsami się z tą osobą.

Pisząc jednak treści mocno spersonalizowane, znamy imię klienta, jego widzimisię, obawy i pragnienia.

Wiemy w jaki sposób z nim rozmawiać, tak by zachęcić, a nie wprost przeciwnie – sprawić, że przewinie tekst nawet go nie przeczytawszy.

W jaki sposób spersonalizować ofertę?

Znasz swój produkt. Wiesz kto najczęściej po niego sięga. Jeżeli jest wprost przeciwnie – nigdy cię to nie interesowało, zbieraj dane klientów.
Wiem, brzmi to trochę nie fajnie, ale możesz to robić poprzez stworzenie różnego rodzaju ankiet, wartościowych treści, które zawrzesz w newsletterze, a nawet gromadzenie opinii.

Jeżeli jesteś niecierpliwy, nie chcesz niczego testować i pragniesz dotrzeć do wszystkich klientów naraz, pamiętaj. W dzisiejszych czasach, reklamować można się na wielu, rozmaitych portalach.

Nastaw się na żonglowanie tekstami między różnymi witrynami.

Spersonalizowanie oferty to trudne zadanie, ale dzięki temu sprawisz, że Twój klient poczuje się naprawdę wyjątkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *